Alışveriş Oyunları Hangileridir

0
366
views
Alışveriş Oyunları Hangileridir
Alışveriş Oyunları Hangileridir

Teknolojinin gelişimi internetin yoğun şekilde kullanımı her alanı etkilediği gibi çocukların oyun anlayışını ve ilişkileri de değiştirmiştir.Alışveriş Oyunları Hangileridir Önceden çocuklar evin dışında bir çok arkadaşı ile evcilik, saklambaç, bilye, topla oynanan oyunlar ile bazen de ev içinde oyunları ile hikayeler kurup oyunlar oynamaktaydı. Ancak şimdiki nesilde bu şekilde oyun oynama kalmamış hepsi internet üzerinden oyunlar oynamaya ve bunları hep tek başına yapar hale gelmiştir. Genelde erkekler savaş ve yarış oyunları oynamayı tercih ederken, kız çocukları evcilik, alışveriş, bebek besleme gibi oyunları daha çok tercih etmektedir.

Çocuk yaşta alışveriş merakı

Çevresinden, büyüklerinden çocuklar alışveriş hakkında bazı şeyler duymaktadır ve çoğu çocuk kendisi alışveriş yaparken seçim yapmamakta aileleri seçimini gerçekleştirmektedir. Bu sebeple kız çocukları internetten oyun oynarken alışveriş oyunlarına daha çok ilgi göstermektedir. Bir diğer yandan cıvıl cıvıl renkler onları etkilemesi ile daha çok tercihleri olmaktadır.

 Bazı alışveriş oyunları

Genelde 2 – 8 yaş arasındaki kız çocuklarının oynadığı ve tercihi olan bu tür oyunlar için bir çok alternatif vardır. Bir tanesi düğün alışverişi oyunudur. Bu oyunu oynarken kız çocuğu karşısında sadece çamaşırları ile bekleyen manken kıza belirli gelinlikleri tıklayarak ya da sürükleyerek denetmektedir. Alışveriş Oyunları Hangileridir Daha sonrasında duvağı, aksesuarları gibi her birini tamamladıktan sonra son halini görüntülemektedir.

Alışveriş Oyunları Hangileridir

Eliza hediye alışverişi oyunu da giyimden farklı bir oyundur. Bu oyun içinde belirlenen bazı hediyelerin raflardan bulunması istenmektedir. Çünkü Eliza’nın alacağı ürünler belirtilenler olur ve takip yeteneği bu şekilde geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Pasta alışverişi oyunu ile çocukların hayal gücünde yer alan pastayı gerçeğe dökmesi sağlanmaktadır. Alışveriş Oyunları Hangileridir Bu oyunda pastanın boyutu, şekli, üzerinde olacak aksesuarlar, şekerlemeler, pastanın rengi hepsi tek tek deneyerek istediğini yapabileceği bir oyun olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here