Apple, Gelecek Sene Üç Kameralı iPhone Modeli mi Çıkartacak?

0
578
views
Apple, Gelecek Sene Üç Kameralı iPhone Modeli mi Çıkartacak?
Apple, Gelecek Sene Üç Kameralı iPhone Modeli mi Çıkartacak?

Huawei’nin yeni görünümü P20 Pro’nun üç kamera ile elde ettiği başarı, Apple’ın gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı iPhone modellerine uyarlanabilir. Standart hale gelen çift arka kameraya veda etme vakti geldi mi? Apple, Gelecek Sene Üç Kameralı iPhone Modeli mi Çıkartacak? Merak konusu

Çinli üretici Huawei, P20 Pro’nun üst düzey bir üyesi olan P20 Pro’nun arka kamera sayısını 3’e çıkardı. Ancak bu adım hiç de boş değildi. Cihazın fotografik performansı, birkaç yıl içinde profesyonel fotoğraf makinelerine veda edeceğimiz anlamına geliyor. Çünkü bu kamera sistemi, yapay zekaya sahip bir işlemci ile birlikte, beklentiler üzerinde çok fazla sorun çıkarmaktadır.

Apple, Gelecek Sene Üç Kameralı iPhone Modeli mi Çıkartacak?

Yapay zeka söz konusu olduğunda, Apple ve Huawei, bu iş için özel olarak tasarlanmış işlemcileri ilk kullananlardır. Apple, iPhone X ve iPhone 8 ile birlikte A11 Bionic, Huawei Mate 10 Kirin serisinden yapay zeka desteği sunmaya başladı. Performans avantajının yanı sıra, bu işlemcilerin en antagonistik özellikleri kameralar ve mobil fotoğrafçılıktı.

Apple iPhone X’in ekranında bir çentik ile yeni bir trend başlatıyor, bu kez Huawei’nin 3-kamera sistemini iPhone’lara teklif olarak değil, alıntı olarak getirmeye çalışıyor. Üreticilerin fabrikasının çoğunun bulunduğu Tayvan’daki Daily News gazetesine göre Apple, 2019 için 12 MP’lik ana sensörlü bir iPhone geliştiriyor. Cihaz ayrıca üç yakınlaştırma seçeneğine sahip olacak. Dijital, optik ve hibrit zum denir. Optik yakınlaştırma değeri 6X olacaktır.

iPhone X ve iPhone 8 Plus arka kameralar, 2X optik zoom ve 10X dijital zoom desteği. IPhone 8, 5X dijital zoom ile sınırlıdır. Başka bir kamera eklemek için ana neden zoom performansını artırmaktır. Teknik olarak, dijital zoom, mevcut görüntüyü yakınlaştırdıkça bozulmalara neden olur. Ancak, aynı şey optik zoom için geçerli değil, fotoğraflarda kalite kaybı yok.

Apple’ın 12 MP’lik bir kameranın yanında 6 MP sensör eklediği söyleniyor, bu yüzden Huawei’nin başlattığı kamera akışına dahil edilecek. Huawei P20 Pro, aslında iPhone’da kağıda göre daha iyi görünüyor. F / 1,8 diyafram, f / 1,6 diyafram açıklığı ile 20 MP monokrom lens ve f / 1.4 diyafram ve 3X optik zoom özellikli 8 MP telefoto lens ile 40 MP ana kameraya sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here