Web Tasarım Teknolojisi Nedir?

0
354
views
Web Tasarım Teknolojisi Nedir
Web Tasarım Teknolojisi Nedir

Biliniyorsunuz tüm dünyada teknoloji gelişiyor ve gelişim durdurulamıyor. Peki bizler yani web tasarımcı dünyası web tasarım konusunda hangi aşamadayız. Web yazılım ve tasarım alanında Ülkemiz ne konumda?

İç karartıcı olmamakla birlikte aslında bakıldığında Türkiye web yazlım, bilgisayar yazılımı konusudan gayet başarılı yerde diyebiliriz. Tabi bu işi ticaretten daha çok tacirlik pazarına sürükleyip insanları dolandıran firmalar ve kendini web tasarımcı sanan insanlar dışında gayet başarılı noktadayız.

Tüm dünyada teknoloji gelişiyor. Özellikle mobil ve responsive yazılım konusu artık bilgisayardan daha çok karşımıza çıkmakta. Android platformunun bu konuya etkisi azımsanamaz. Hatta acık kaynak kodlu yazılımı savaşının lideri olan android yazılım geliştirme ve destekleme konunda teknolojiyi zirveye taşıdı diyebiliriz.

Web Tasarım

Google liderliği ile yazılım savaşı aldı başını gidiyor. Peki biz web tasarımcılar buradan ne pay alıyoruz. Hali hazırda her şeyin mobil ve responsive olduğu günler çattı geldi. Müşterilerimize web tasarım işlerini yaparken artık en çok istenen şey. Mobil uyumu olsun lütfen oluyor. Bize de istekleri karşılamak kalıyor geriye. Üzerine şampiyonlar seçmeler, düzenlenen web sitesi tasarımı konusunda ülkemizde çok sayıda ödül alındığını biliyoruz.

Düşün uluslar asarı yarışlarda ödül kazanılan sitelerin tasarımları Türkler tarafından tasarlanıyor. Tasarım ajansları sırayla boy gösteriyor. İyi yazılım, iyi tasarım ve iyi optimizasyon sonrası bir sitenin iyi yerlere gelememesi çok zor ihtimal.

Müşterilerinize ulaşmak ve ziyaretçi sayınızı artırmak çok zor değil. Her şeyi düzgün ve intizamlı yayıldıysa Zaten Google algoritması sizin hakkettiğiniz değeri verecektir. Google artık yapay zeka arama motoru olayına bürünmesi olayları bir anda degiştirdi. Sahte hesaplardan sahte otomatik yazılımlardan alınan web tasarımlar, link lemeler ve benzeri çalışmalar olayları artık bitti diyebiliriz. Google artık tüm siteyi tarıyor okuyor ve en önemlisi kendince yorumluyor. Bu da şu demek oluyor. Artık okuduğunuzu anlayan bir arama motoru var. Algılıyor sitenizi o anda değerlendiriyor. Gerekirse index almanızı önlüyor. Gerekirse anından index’liyor. Yazılımsal olarak programlama ile bir makale giriyorsanız bunu fark ediyor ve sitenizi takibe alıyor. Böylelikle emek hırsızlığının önüne geçilmiş oluyor.

Artık kimse google’ı kandıramaz yanıltamaz ve kolay yoldan armut piş ağzıma düş yapamaz. I love Google diyoruz başa bir makalede görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here